Gold Cock
whisky edice

GOLD COCK SINGLE GRAIN 12YO 49,2% 0,7L

GOLD COCK Single Grain 12YO 49,2% 0,7L

Obsah alkoholu 49,2%

Popis:

Naše GOLDCOCK Single Grain whisky mění design. Následuje tak GOLDCOCK Peated, ale protože nejde o single malt whisky, má jinou barvu etikety.

Díky tomu každý jednoduše odliší jednotlivé edice GOLDCOCK whisky, bílý podklad znamená single malt whisky, tmavá etiketa je znamení pro single cask plnění a nově písková je určena pro whisky, které nespadají ani do jedné z předchozích kategorií, v tuto chvíli tedy jen Single Grain.

Další změnou je to, že z vintage označení ročníku 2008 jsme přešli na určení věku, a jde konkrétně o 12 let. Toto se měnit nebude, naše Single Grain whisky zůstane dvanáctiletá, a samozřejmě necháváme část v sudech a těšíme se na dvacetiletou.

Mimochodem, víte co znamená označení single grain whisky? Jde o whisky vyrobenou v jedné a té stejné palírně, která ji lahvuje – odtud slovo single, z destilátu z různých obilovin, zpravidla pšenice, žita nebo kukuřice – odtud označení grain. My vyrábíme Single Grain whisky z pšenice a ječmene a není nakuřovaná. Díky tomu má sladší a jemnější vůni i chuť a celkově lehčí senzorický profil než naše single malt whisky.

GOLD COCK GIN 40% 0,7L

GOLD COCK GIN 40% 0,7L

Obsah alkoholu 40%

Popis:

Mnoho značek whisky po celém světě začíná výrobou ginu, nebo jím doplňuje svou produkci, protože to dává smysl. Destilační kotle potřebujete prakticky stejné, kvasné nádoby i tanky na zrání také. Obrovský rozdíl je v tom, že gin nedozrává a je možné jej stáčet do lahví prakticky ihned po destilaci.
My na to šli jinak. Až po tom, co máme v nabídce dvacetiletou whisky, jsme vyrobili pod značkou Gold Cock první gin. Ale logiku to má podobnou. Když nám skončí sezóna kvašení a destilace ovoce, následuje sezóna jalovce, která trvá zpravidla jeden a půl měsíce. A po ní nastupuje dvouměsíční sezóna destilace whisky. Oboje nám tak výborně vyplňuje část roku, kdy není k dispozici ovoce a naše pálenice by stála ladem. Jalovec se v naší fabrice destiluje už více než sto dvacet let. Zkušenosti by tedy byly… Gin se svými dalšími botanicals se ve společnosti RUDOLF JELÍNEK vyráběl od sedmdesátých let. Jeho výroba skončila až na konci devadesátých let, kdy už prodejům, i u nás v Česku, dominovaly giny z Velké Británie.
My jsme nyní použili stejné složení bylin jako před několika desítkami let, protože stejně jako u whisky Gold Cock ctíme tradice velmi pečlivě. Náš Gin tedy obsahuje koriandr, kardamon, anděliku, kosatec, lékořici, pelyněk, pomerančovou a citronovou kůru a samozřejmě černý jalovec. Vše je macerováno ve velejemném lihu a průtahově destilováno.
Výsledkem je v dobrém slova smyslu jednoduchý gin, který si na nic nehraje. Samotný, nebo v G&T či jiných klasických drincích bude fungovat skvěle.

GOLD COCK PEATED 49,2% 0,7L

GOLD COCK PEATED 49,2% 0,7L

Obsah alkoholu 49,2%

Popis:

V roce 2016 jsme se rozhodli zkusit neprošlapanou cestu a vyrobit první silně nakouřenou českou whisky. Ve Sladovně Bruntál jsme při sušení sladu spálili třikrát víc rašeliny než obvykle a dostali se tak na úroveň, která i ve Skotsku označuje silně nakouřené whisky, tedy řádově 30 PPM. Destilovali jsme nejpomaleji jak to šlo a výsledný destilát poté nechali zrát v repasovaných sudech z Bednářství Bařina. Tahle whisky je jiná nejen díky jasně rozpoznatelnému silnějšímu nakouření, ale především tím, že právě větší množství rašeliny dává tomuto destilátu zcela nový rozměr. Jde o první Gold Cock whisky, která není charakteristicky ovocná, ale jak ve vůni, tak chuti se prosazují květinové tóny. Přirozeně se suchým uzeným dozvukem.

GOLD COCK SINGLE MALT 20YO 49,2% 0,7L

GOLD COCK SINGLE MALT 20YO 49,2% 0,7L

Obsah alkoholu 49,2%

Popis: Když se přesouvaly zásoby destilátů z Dolan do Vizovic, byl ročník 1999 vyhodnocen jako celkově slabší. Po důkladném rozboru situace se ukázalo, že většinu času zrál v Dolanech ve starých, vyčerpaných sudech. Proto jsme jej naplnili do zcela nových, silně vypálených sudů o objemu cca 290 litrů, z Bednářství Bařina, a nechali dozrát v nich.

GOLD COCK SINGLE MALT 10YO 49,2% 0,7L

GOLD COCK SINGLE MALT 10YO 49,2% 0,7L

Obsah alkoholu 49,2%

Popis: Whisky Gold Cock 10 years old byla stočena v síle 49,2 % alkoholu, přičemž procento alkoholu ve whisky odpovídá rovnoběžce, která protíná sídlo společnosti RUDOLF JELÍNEK. Whisky Gold Cock 10 years old je první Gold Cock destilovaný na moderních kotlích Arnold Holstein, kdy všechny ostatní části výroby zůstaly  původní a v mnoha ohledech historické.

GOLD COCK SINGLE MALT 8YO 49,2% 0,7L

GOLD COCK SINGLE MALT 8YO 49,2% 0,7L

Obsah alkoholu 49,2%

Popis: Whisky Gold Cock 8 years old byla stočena v síle 49,2 % alkoholu, přičemž procento alkoholu ve whisky odpovídá rovnoběžce, která protíná sídlo společnosti RUDOLF JELÍNEK. Whisky Gold Cock 8 years old je první Gold Cock destilovaný na moderních kotlích Arnold Holstein, kdy všechny ostatní části výroby zůstaly původní a v mnoha ohledech historické.

Tato již nedostupná láhev byla nahrazena whisky GOLD COCK SINGLE MALT 10YO v síle 49,2%.

  • NEDOSTUPNÉ

GOLD COCK 2008 SINGLE GRAIN 49,2% 0,7L

GOLD COCK 2008 SINGLE GRAIN 49,2% 0,7L

Obsah alkoholu 49,2%

Popis: PŮVODNÍ DESIGN

Produkt byl nahrazen výrobkem GOLD COCK 12YO SINGLE GRAIN 49,2%.
Z vintage označení ročníku jsme přešli na na určení věku.

GOLD COCK 2008 SINGLE GRAIN 61,5% 0,7L

GOLD COCK 2008 SINGLE GRAIN 61,5% 0,7L

Obsah alkoholu 61,5%

Popis: Single Grain 61,5% je výsledkem naší snahy vyzkoušet v roce 2008 vedle sladových destilátů něco nového. Jde o destilát ze sladu s velkým podílem pšenice a jen menším podílem ječmene, který zrál v second fill sudech po sladové whisky Gold Cock. Vedle varianty se 49,2% alkoholu lahvujeme tuto single grain whisky i v sudové síle.

  • NEDOSTUPNÉ

GOLD COCK 1995 SINGLE MALT 49,2% 0,7L

GOLD COCK 1995 SINGLE MALT 49,2% 0,7L

Obsah alkoholu 49,2%

Popis: Limitovaná edice jednosladové whisky. Gold Cock whisky byla uložena do sudů již v roce 1995 a zrála celých 20 let, aby byla v roce 2015 stočena do lahví a poprvé představena veřejnosti. Whisky byla vyrobena z výběru odrůd moravského ječmene a čisté pramenité vody, celou tu dobu odpočívala v českých dubových sudech. Její chuť je více nasládlá, rumovější, s ovocnými hlavně pomerančovými tóny.

  • NEDOSTUPNÉ

GOLD COCK 1995 SINGLE CASK 61,5% 0,7L

GOLD COCK 1995 SINGLE CASK 61,5% 0,7L

Obsah alkoholu 61,5%

Popis: Limitovaná edice jednosladové whisky. Gold Cock whisky byla uložena do sudů již v roce 1995 a zrála celých 20 let, aby byla v roce 2015 stočena do lahví a poprvé představena veřejnosti. Whisky byla vyrobena z výběru odrůd moravského ječmene a čisté pramenité vody, celou tu dobu odpočívala v českých dubových sudech. Její chuť je více nasládlá, rumovější, s ovocnými hlavně pomerančovými tóny. Tato sudová síla byla uvedena na trh v limitované edici čítající 191 lahví.

  • NEDOSTUPNÉ

GOLD COCK 1992 SINGLE MALT 49,2% 0,7L

GOLD COCK 1992 SINGLE MALT 49,2% 0,7L

Obsah alkoholu 49,2%

Popis: Tahle whisky byla do sudů založena ke zrání v roce 1992. Pamatuje tedy přesun zásob a výroby z Likérky Dolany do prostor společnosti RUDOLF JELÍNEK ve Vizovicích.

  • NEDOSTUPNÉ