GOLDCOCK
whisky edice

GOLDCOCK RYE 49,2% 0,7L

GOLDCOCK RYE 49,2% 0,7L

Obsah alkoholu 49,2%

Naše první žitná whisky.

Chtěli jsme vyzkoušet typicky americkou disciplínu - díky Sladovně Bruntál jsme dostali příležitost kvasit a vydestilovat perfektní sladinku.
Obsahovala více než 60 % žita a zbytek ječmene, který svými enzymy rozložil cukry v žitu. Sladinku jsme kvasili pět dní a poté dvakrát destilovali. A nakonec nechali
uzrát v sudech po bourbonu necelých pět let.

Jako už tradičně byla stočena v symbolické síle 49,2%, protože toto číslo odpovídá stupni rovnoběžky, která protíná sídlo společnosti RUDOLF JELÍNEK.

Od 6. 6. 2022 dostupná na místech, která označujeme jako GOLDCOCK Embassies. Na ostatních prodejních místech a v našem e-shopu bude k dispozici od 20. 6. 2022.

GOLDCOCK SINGLE GRAIN 12YO 49,2% 0,7L

GOLDCOCK Single Grain 12YO 49,2% 0,7L

Obsah alkoholu 49,2%

Popis:

Naše GOLDCOCK Single Grain whisky mění design. Následuje tak GOLDCOCK Peated, ale protože nejde o single malt whisky, má jinou barvu etikety.

Díky tomu každý jednoduše odliší jednotlivé edice GOLDCOCK whisky, bílý podklad znamená single malt whisky, tmavá etiketa je znamení pro single cask plnění a nově písková je určena pro whisky, které nespadají ani do jedné z předchozích kategorií, v tuto chvíli tedy jen Single Grain.

Další změnou je to, že z vintage označení ročníku 2008 jsme přešli na určení věku, a jde konkrétně o 12 let. Toto se měnit nebude, naše Single Grain whisky zůstane dvanáctiletá, a samozřejmě necháváme část v sudech a těšíme se na dvacetiletou.

Mimochodem, víte co znamená označení single grain whisky? Jde o whisky vyrobenou v jedné a té stejné palírně, která ji lahvuje – odtud slovo single, z destilátu z různých obilovin, zpravidla pšenice, žita nebo kukuřice – odtud označení grain. My vyrábíme Single Grain whisky z pšenice a ječmene a není nakuřovaná. Díky tomu má sladší a jemnější vůni i chuť a celkově lehčí senzorický profil než naše single malt whisky.

GOLDCOCK GIN 40% 0,7L

GOLDCOCK GIN 40% 0,7L

Obsah alkoholu 40%

Popis:

Mnoho značek whisky po celém světě začíná výrobou ginu, nebo jím doplňuje svou produkci, protože to dává smysl. Destilační kotle potřebujete prakticky stejné, kvasné nádoby i tanky na zrání také. Obrovský rozdíl je v tom, že gin nedozrává a je možné jej stáčet do lahví prakticky ihned po destilaci.
My na to šli jinak. Až po tom, co máme v nabídce dvacetiletou whisky, jsme vyrobili pod značkou GOLDCOCK první gin. Ale logiku to má podobnou. Když nám skončí sezóna kvašení a destilace ovoce, následuje sezóna jalovce, která trvá zpravidla jeden a půl měsíce. A po ní nastupuje dvouměsíční sezóna destilace whisky. Oboje nám tak výborně vyplňuje část roku, kdy není k dispozici ovoce a naše pálenice by stála ladem. Jalovec se v naší fabrice destiluje už více než sto dvacet let. Zkušenosti by tedy byly… Gin se svými dalšími botanicals se ve společnosti RUDOLF JELÍNEK vyráběl od sedmdesátých let. Jeho výroba skončila až na konci devadesátých let, kdy už prodejům, i u nás v Česku, dominovaly giny z Velké Británie.
My jsme nyní použili stejné složení bylin jako před několika desítkami let, protože stejně jako u whisky GOLDCOCK ctíme tradice velmi pečlivě. Náš gin tedy obsahuje koriandr, kardamon, anděliku, kosatec, lékořici, pelyněk, pomerančovou a citronovou kůru a samozřejmě černý jalovec. Vše je macerováno ve velejemném lihu a průtahově destilováno.
Výsledkem je v dobrém slova smyslu jednoduchý gin, který si na nic nehraje. Samotný, nebo v G&T či jiných klasických drincích bude fungovat skvěle.

GOLDCOCK PEATED 49,2% 0,7L

GOLDCOCK PEATED 49,2% 0,7L

Obsah alkoholu 49,2%

Popis:

V roce 2016 jsme se rozhodli zkusit neprošlapanou cestu a vyrobit první silně nakouřenou českou whisky. Ve Sladovně Bruntál jsme při sušení sladu spálili třikrát víc rašeliny než obvykle a dostali se tak na úroveň, která i ve Skotsku označuje silně nakouřené whisky, tedy řádově 30 PPM. Destilovali jsme nejpomaleji jak to šlo a výsledný destilát poté nechali zrát v repasovaných sudech z Bednářství Bařina. Tahle whisky je jiná nejen díky jasně rozpoznatelnému silnějšímu nakouření, ale především tím, že právě větší množství rašeliny dává tomuto destilátu zcela nový rozměr. Jde o první GOLDCOCK whisky, která není charakteristicky ovocná, ale jak ve vůni, tak chuti se prosazují květinové tóny. Přirozeně se suchým uzeným dozvukem.

GOLDCOCK SINGLE MALT 20YO 49,2% 0,7L

GOLDCOCK SINGLE MALT 20YO 49,2% 0,7L

Obsah alkoholu 49,2%

Popis: Když se přesouvaly zásoby destilátů z Dolan do Vizovic, byl ročník 1999 vyhodnocen jako celkově slabší. Po důkladném rozboru situace se ukázalo, že většinu času zrál v Dolanech ve starých, vyčerpaných sudech. Proto jsme jej naplnili do zcela nových, silně vypálených sudů o objemu cca 290 litrů, z Bednářství Bařina, a nechali dozrát v nich.

GOLDCOCK SINGLE MALT 10YO 49,2% 0,7L

GOLDCOCK SINGLE MALT 10YO 49,2% 0,7L

Obsah alkoholu 49,2%

Popis: Whisky GOLDCOCK 10 years old byla stočena v síle 49,2 % alkoholu, přičemž procento alkoholu ve whisky odpovídá rovnoběžce, která protíná sídlo společnosti RUDOLF JELÍNEK. Whisky GOLDCOCK 10 years old je první GOLDCOCK destilovaný na moderních kotlích Arnold Holstein, kdy všechny ostatní části výroby zůstaly  původní a v mnoha ohledech historické.

GOLDCOCK SINGLE MALT 8YO 49,2% 0,7L

GOLDCOCK SINGLE MALT 8YO 49,2% 0,7L

Obsah alkoholu 49,2%

Popis: Whisky GOLDCOCK 8 years old byla stočena v síle 49,2 % alkoholu, přičemž procento alkoholu ve whisky odpovídá rovnoběžce, která protíná sídlo společnosti RUDOLF JELÍNEK. Whisky GOLDCOCK 8 years old je první GOLDCOCK destilovaný na moderních kotlích Arnold Holstein, kdy všechny ostatní části výroby zůstaly původní a v mnoha ohledech historické.

Tato již nedostupná láhev byla nahrazena whisky GOLDCOCK SINGLE MALT 10YO v síle 49,2%.

  • NEDOSTUPNÉ

GOLDCOCK 2008 SINGLE GRAIN 49,2% 0,7L

GOLDCOCK 2008 SINGLE GRAIN 49,2% 0,7L

Obsah alkoholu 49,2%

Popis: PŮVODNÍ DESIGN

Produkt byl nahrazen výrobkem GOLDCOCK 12YO SINGLE GRAIN 49,2%.
Z vintage označení ročníku jsme přešli na určení věku.

GOLDCOCK 2008 SINGLE GRAIN 61,5% 0,7L

GOLDCOCK 2008 SINGLE GRAIN 61,5% 0,7L

Obsah alkoholu 61,5%

Popis: Single Grain 61,5% je výsledkem naší snahy vyzkoušet v roce 2008 vedle sladových destilátů něco nového. Jde o destilát ze sladu s velkým podílem pšenice a jen menším podílem ječmene, který zrál v second fill sudech po sladové whisky GOLDCOCK. Vedle varianty se 49,2% alkoholu lahvujeme tuto single grain whisky i v sudové síle.

  • NEDOSTUPNÉ

GOLDCOCK 1995 SINGLE MALT 49,2% 0,7L

GOLDCOCK 1995 SINGLE MALT 49,2% 0,7L

Obsah alkoholu 49,2%

Popis: Limitovaná edice jednosladové whisky. GOLDCOCK whisky byla uložena do sudů již v roce 1995 a zrála celých 20 let, aby byla v roce 2015 stočena do lahví a poprvé představena veřejnosti. Whisky byla vyrobena z výběru odrůd moravského ječmene a čisté pramenité vody, celou tu dobu odpočívala v českých dubových sudech. Její chuť je více nasládlá, rumovější, s ovocnými hlavně pomerančovými tóny.

  • NEDOSTUPNÉ

GOLDCOCK 1995 SINGLE CASK 61,5% 0,7L

GOLDCOCK 1995 SINGLE CASK 61,5% 0,7L

Obsah alkoholu 61,5%

Popis: Limitovaná edice jednosladové whisky. GOLDCOCK whisky byla uložena do sudů již v roce 1995 a zrála celých 20 let, aby byla v roce 2015 stočena do lahví a poprvé představena veřejnosti. Whisky byla vyrobena z výběru odrůd moravského ječmene a čisté pramenité vody, celou tu dobu odpočívala v českých dubových sudech. Její chuť je více nasládlá, rumovější, s ovocnými hlavně pomerančovými tóny. Tato sudová síla byla uvedena na trh v limitované edici čítající 191 lahví.

  • NEDOSTUPNÉ

GOLDCOCK 1992 SINGLE MALT 49,2% 0,7L

GOLDCOCK 1992 SINGLE MALT 49,2% 0,7L

Obsah alkoholu 49,2%

Popis: Tahle whisky byla do sudů založena ke zrání v roce 1992. Pamatuje tedy přesun zásob a výroby z Likérky Dolany do prostor společnosti RUDOLF JELÍNEK ve Vizovicích.

  • NEDOSTUPNÉ